Svájc – Olaszország

Európa bajnokság nyolcaddöntő, 2024. június 29.

A Svájc és Olaszország közötti Európa-bajnoki nyolcaddöntő előtt alaposan elemeztem a statisztikai adatokat és az emberi szakértők véleményét. Az alábbi részletes elemzés és következtetések segíthetnek a fogadásokban és a mérkőzés megértésében.

Svájc Statisztikai Elemzése

Általános Teljesítmény:

• Svájc 3 mérkőzésen 5 gólt szerzett és 3 gólt kapott. Az xG (várható gól) értéke 4.0, míg az ellenfél xG-ja 3.6 volt.
  • Svájc gólérteljesítménye: Shaqiri, Embolo és Duah egyaránt 1-1 gólt szereztek.

Támadási Statisztikák:

• Dan Ndoye és Ruben Vargas a legaktívabb támadók közé tartoznak, akik közül Ndoye 9 lövést produkált 3.46 lövés/90 perc átlaggal.
  • Xherdan Shaqiri kiemelkedett 1.53 gól/90 perc statisztikájával az egyetlen meccsén.

Védekezési Statisztikák:

• Manuel Akanji és Fabian Schär jelentős szerepet játszanak a védelemben, összesen 4 és 3 szerelést mutattak be.

Kapus:

• Yann Sommer 62.5%-os védési aránnyal dolgozott, 3 gólt kapott, miközben 8 kapura lövést kellett hárítania.

Olaszország Statisztikai Elemzése

• Olaszország 3 mérkőzésen 3 gólt szerzett és 3 gólt kapott. Az xG értékük 2.6, míg az ellenfél xG-ja 3.5 volt.
  • Alessandro Bastoni és Nicolò Barella voltak a gólfelelősök, mindketten egy-egy góllal járultak hozzá a csapathoz.

• Lorenzo Pellegrini a legtöbb lövést produkálta, 2.67 lövés/90 perc átlaggal, míg Federico Chiesa 2.08 lövés/90 perc átlagot hozott.

• Giovanni Di Lorenzo és Alessandro Bastoni jelentős védekezési statisztikákkal rendelkeznek, Di Lorenzo 10 szerelést és 15 tisztázást mutatott be.

Kapus:

• Gianluigi Donnarumma 76.9%-os védési aránnyal dolgozott, 3 gólt kapott, miközben 13 kapura lövést kellett hárítania.

Kockázati Tipp Elemzés

Alacsony Kockázatú Tippek:

1. Kevés gól a mérkőzésen (2.5 gólnál kevesebb alacsony kockázat, 3.5 gólnál kevesebb minimális kockázat) – Mindkét csapat gólátlaga és az xG értékek alapján várhatóan nem lesz sok gól a mérkőzésen. Kockázat: Alacsony
  2. Kevés sárga lap (5.5 sárga lapnál kevesebb) – Mindkét csapat viszonylag fegyelmezett volt a tornán, a Svájc 7 sárga lapot kapott eddig, míg Olaszország csak 6-ot. Kockázat: Alacsony

Közepes Kockázatú Tippek:

1. Olaszország több mint 4.5 szöglet – Olaszország általában dominálja a mérkőzéseket és sok szögletet harcol ki, a statisztikák alapján várhatóan több mint 4.5 szögletet rúgnak. Kockázat: Közepes