Venecuela – Meksiko

Grupa faza Kopa Amerika

Analiza za utakmicu Venecuela protiv Meksika

Statistička analiza Venecuele:

Dosadašnji nastupi Venecuele u Kopa Amerika bili su mešoviti. U svojoj poslednjoj utakmici pobedili su Ekvador sa 2-1, ostvarivši 1.6 xG i primivši samo 0.9 xG, što ukazuje na solidnu odbranu i efikasne napade. Tim je završio utakmicu sa 65% poseda lopte, što ukazuje na dominantno prisustvo.

Nastupi igrača:

• Salomon Rondon: Iako je do sada zabeležio samo jednu asistenciju, njegova uloga u napadima je ključna. Sa 4.34 šuta i 1.08 šuta na gol po 90 minuta, aktivno je uključen u napad.
  • Darvin Mačis: Jedan gol i jedna asistencija, sa 6 šuteva po 90 minuta, pokazuju da je pretnja za gol.
  • Džonder Kadis: Sa jednim golom i 2 šuta po 90 minuta, takođe je potencijalna pretnja.

Na odbrambenoj liniji:

• Jordan Osorio i Nahuel Ferraresi su bili solidni. Osorio ima preciznost dodavanja od 91.7%, dok Ferraresi ima 90.3%, što pomaže u distribuciji lopte i odbrani.

Statistička analiza Meksika:

Nastupi Meksika su bili mešoviti. Izgubili su svoje prve utakmice protiv Urugvaja i Brazila, ali su uspeli da pobede Jamajku 1-0 u svojoj prvoj utakmici u Kopa Amerika. U toj utakmici ostvarili su 1.0 xG i primili samo 0.5 xG, što ukazuje na čvrstu, ali uspešnu odbranu.

• Herardo Arteaga: Kao odbrambeni igrač, postigao je gol i doprineo napadima sa preciznošću dodavanja od 93.2%.
  • Julijan Kinones: Jedan gol i 4 šuta po 90 minuta čine ga ključnim igračem u napadima.
  • Luis Romo: Jedna asistencija i 2.95 šuteva po 90 minuta, aktivno uključen kao ofanzivni vezni igrač.

U odbrani:

• Johan Vaskez i Cezar Montes: Oboje pružaju stabilne odbrambene nastupe sa visokom preciznošću dodavanja i nekoliko uspešnih odbrambenih akcija.

Analiza rizika i saveti:

Saveti sa niskim rizikom:

1. Venecuela će osvojiti više od 3.5 kornera – Sa 65% poseda lopte u prethodnim utakmicama, česti napadi Venecuele mogu dovesti do kornera.
    • Nivo rizika: Nizak
  2. Više od 3.5 žutih kartona u utakmici – Odbrana Meksika može biti pod velikim pritiskom od Rondona i Mačisa, povećavajući verovatnoću žutih kartona.

Saveti sa srednjim rizikom:

1. Salomon Rondon će postići gol ili asistirati – Na osnovu Rondonovih napadačkih statistika, postoji velika verovatnoća da će direktno doprineti golu.
    • Nivo rizika: Srednji

Motivacija oba tima:

Na osnovu analize, pobeda je ključna za oba tima za napredovanje. Prethodna pobeda Venecuele daje im zamah, dok Meksiko treba pobedu kako bi izbegao ispadanje iz grupne faze.

Rezime:

Utakmica između Venecuele i Meksika obećava izjednačen dvoboj, pri čemu Venecuela izgleda nešto povoljnije na osnovu statistike i forme igrača. Navedeni saveti su niskog i srednjeg rizika, uzimajući u obzir trenutnu formu i motivaciju oba tima.