Venezuela – Mehika

Skupinski del Copa America

Analiza za tekmo Venezuela proti Mehiki

Statistična analiza Venezuele:

Doslej so bili nastopi Venezuele v Copa América mešani. V svoji zadnji tekmi so premagali Ekvador z rezultatom 2-1, pri čemer so ustvarili 1.6 xG in prejeli le 0.9 xG, kar kaže na trdno obrambo in učinkovite napade. Ekipa je končala tekmo z 65% posesti žoge, kar kaže na dominantno prisotnost.

Nastopi igralcev:

• Salomón Rondón: Čeprav je doslej zabeležil le eno asistenco, je njegova vloga v napadih ključna. S 4.34 streli in 1.08 streli na tarčo na 90 minut je aktivno vključen v napad.
  • Darwin Machís: En gol in ena asistenca s 6 streli na 90 minut kaže, da je grožnja za gol.
  • Jhonder Cádiz: Z enim golom in 2 streli na 90 minut je prav tako potencialna grožnja.

Na obrambni liniji:

• Yordan Osorio in Nahuel Ferraresi sta bila trdna. Osorio ima natančnost podaj 91.7%, medtem ko ima Ferraresi 90.3%, kar pomaga pri distribuciji žoge in obrambi.

Statistična analiza Mehike:

Nastopi Mehike so bili mešani. Svoje prve tekme proti Urugvaju in Braziliji so izgubili, vendar so v svoji prvi tekmi v Copa América uspeli premagati Jamajko z 1-0. Na tej tekmi so ustvarili 1.0 xG in prejeli le 0.5 xG, kar kaže na tesno, a uspešno obrambo.

• Gerardo Arteaga: Kot branilec je dosegel gol in prispeval k napadom z natančnostjo podaj 93.2%.
  • Julián Quiñones: En gol in 4 streli na 90 minut ga delajo ključnega igralca v napadih.
  • Luis Romo: Ena asistenca in 2.95 strela na 90 minut, aktivno vključen kot ofenzivni vezist.

V obrambi:

• Johan Vásquez in César Montes: Oba zagotavljata stabilne obrambne nastope z visoko natančnostjo podaj in več uspešnimi posredovanji.

Analiza tveganj in nasveti:

Nasveti z nizkim tveganjem:

1. Venezuela bo osvojila več kot 3.5 kotov – Z 65% posesti žoge v prejšnjih tekmah lahko pogosti napadi Venezuele privedejo do kotov.
    • Raven tveganja: Nizka
  2. Več kot 3.5 rumenih kartonov v tekmi – Obramba Mehike bo morda pod močnim pritiskom Rondóna in Machísa, kar povečuje verjetnost rumenih kartonov.

Nasveti s srednjim tveganjem:

1. Salomón Rondón bo dosegel gol ali asistiral – Na podlagi Rondónovih napadalnih statistik obstaja velika verjetnost, da bo neposredno prispeval k golu.
    • Raven tveganja: Srednja

Motivacija obeh ekip:

Na podlagi analize je zmaga ključnega pomena za obe ekipi za napredovanje. Prejšnja zmaga Venezuele zagotavlja zagon, medtem ko Mehika potrebuje zmago, da se izogne izpadu iz skupinskega dela.

Povzetek:

Tekma med Venezuelo in Mehiko obeta izenačen dvoboj, pri čemer Venezuela glede na statistiko in formo igralcev izgleda nekoliko bolj ugodno. Navedeni nasveti so nizkega in srednjega tveganja, upoštevajoč trenutno formo in motivacijo obeh ekip.