Argentina – Kanada

Copa America

Predogled tekme in podrobna analiza

Statistika Argentine

Argentina je bila leta 2024 v odlični formi, saj je zmagala v 13 od zadnjih 14 tekem in izgubila le eno. Njihovi rezultati v prijateljskih tekmah so bili prepričljivi, saj so premagali Salvador s 3-0, Kostariko s 3-1, Ekvador z 1-0 in Gvatemalo s 4-1.

Ključni igralci in njihove predstave

• Lionel Messi: Igral je 125 minut v dveh tekmah in dosegel 2 gola, kar pomeni povprečje 1,44 gola na tekmo.
  • Lautaro Martínez: Dosegel je 3 gole in 1 podajo v 231 minutah v štirih tekmah.
  • Ángel Di María: Dosegel je 2 gola in 2 podaji v 255 minutah v štirih tekmah.
  • Cristian Romero in Enzo Fernández: Vsak je prispeval z 1 golom k uspehu ekipe.

Obrambne predstave

• Emiliano Martínez: Igral je v treh tekmah in prejel le en gol, s 33,3% deležem tekem brez prejetega gola.

Statistika Kanade

Kanada je leta 2024 pokazala mešane predstave, saj je v zadnjih dveh prijateljskih tekmah izgubila z 0-4 proti Nizozemski in nato remizirala z 0-0 proti Franciji.

• Jonathan David in Alphonso Davies: Oba sta igrala v dveh tekmah, vendar nista dosegla golov.
  • Moïse Bombito in Alistair Johnston: Igrala sta pomembni vlogi v obrambi, vendar je ekipa prejela 4 gole v dveh tekmah.
  • Stephen Eustáquio: Igral je ključno vlogo na sredini igrišča, z 160 minutami v dveh tekmah.

• Maxime Crépeau: Ohranil je mrežo nedotaknjeno proti Franciji v eni tekmi, medtem ko je Dayne St. Clair prejel 4 gole proti Nizozemski.

Povzetek analize

Analiza kaže, da Argentina vstopa v turnir z veliko samozavesti, medtem ko ima Kanada manj izkušenj na mednarodnem prizorišču. Glede na prejšnje uspehe in trenutna forma Argentine so favoriti za zmago v tekmi. Novi trener Kanade, Jesse Marsch, še vedno išče najboljšo formo ekipe.

Nizko tveganje nasveti:

1. Zmaga Argentine (Nizko tveganje): Glede na formo Argentine in sposobnosti njihovih igralcev se pričakuje, da bodo zmagali v tekmi. Čeprav se Kanada izboljšuje, še ni na ravni Argentine.
  2. Gol Lionela Messija (Nizko tveganje): Messi je v odlični formi in bo verjetno dosegel gol, še posebej na tako pomembnem turnirju.
  3. Kanada manj kot 1,5 gola (Nizko tveganje): Napadalna igra Kanade doslej ni bila prepričljiva in verjetno ne bodo dosegli veliko golov proti dobro braneči Argentini.

Zaključek

Pričakuje se, da bo Argentina prevladovala v tekmi, glede na njihovo trenutno formo in sposobnosti njihovih igralcev. Čeprav se Kanada izboljšuje, še ni dovolj močna, da bi predstavljala resno grožnjo za branilce naslova. Kar zadeva stave, se zmaga Argentine, gol Messija in nizko število golov Kanade zdijo najvarnejše stave.