Wenezuela – Meksyk

Faza Grupowa Copa America

Analiza Meczu Wenezuela vs Meksyk

Analiza Statystyczna Wenezueli:

Występy Wenezueli w Copa América były jak dotąd mieszane. W swoim ostatnim meczu pokonali Ekwador 2-1, generując 1,6 xG i tracąc tylko 0,9 xG, co wskazuje na solidną obronę i skuteczne ataki. Drużyna zakończyła mecz z 65% posiadaniem piłki, co sugeruje dominującą obecność.

Występy Zawodników:

• Salomón Rondón: Chociaż do tej pory zanotował tylko jedną asystę, jego rola w atakach jest kluczowa. Z 4,34 strzałami i 1,08 strzałami celującymi na 90 minut, jest aktywnie zaangażowany w ofensywę.
  • Darwin Machís: Jeden gol i jedna asysta, z 6 strzałami na 90 minut, pokazują, że jest zagrożeniem dla bramki.
  • Jhonder Cádiz: Z jednym golem i 2 strzałami na 90 minut, również stanowi potencjalne zagrożenie.

W linii obrony:

• Yordan Osorio i Nahuel Ferraresi wykazali stabilne występy. Osorio ma celność podań na poziomie 91,7%, a Ferraresi 90,3%, co pomaga w rozgrywaniu piłki i obronie.

Analiza Statystyczna Meksyku:

Występy Meksyku wykazały mieszane wyniki. Przegrali swoje pierwsze mecze z Urugwajem i Brazylią, ale udało im się pokonać Jamajkę 1-0 w swoim pierwszym meczu Copa América. W tym meczu wygenerowali 1,0 xG, tracąc tylko 0,5 xG, co wskazuje na ścisłą, ale skuteczną obronę.

• Gerardo Arteaga: Jako obrońca zdobył bramkę i przyczynił się do ataków z celnością podań na poziomie 93,2%.
  • Julián Quiñones: Jeden gol i 4 strzały na 90 minut czynią go kluczowym zawodnikiem w atakach.
  • Luis Romo: Jedna asysta i 2,95 strzałów na 90 minut, aktywnie zaangażowany jako ofensywny pomocnik.

W obronie:

• Johan Vásquez i César Montes: Obaj oferują stabilne występy obronne, z wysoką celnością podań i kilkoma udanymi odbiorami.

Analiza Ryzyka i Porady:

Porady o Niskim Ryzyku:

1. Wenezuela zdobędzie więcej niż 3,5 rzuty rożne – Przy 65% posiadania piłki w poprzednich meczach, częste ataki Wenezueli mogą prowadzić do rzutów rożnych.
    • Poziom Ryzyka: Niski
  2. Więcej niż 3,5 żółte kartki w meczu – Obrona Meksyku może być pod dużą presją ze strony Rondóna i Machísa, co zwiększa prawdopodobieństwo żółtych kartek.

Porady o Średnim Ryzyku:

1. Salomón Rondón strzeli lub asystuje – Na podstawie statystyk ofensywnych Rondóna, istnieje duże prawdopodobieństwo, że bezpośrednio przyczyni się do zdobycia gola.
    • Poziom Ryzyka: Średni

Motywacja Obu Zespołów:

Na podstawie analizy, zwycięstwo jest kluczowe dla obu drużyn, aby awansować. Poprzednie zwycięstwo Wenezueli zapewnia im impet, podczas gdy Meksyk potrzebuje zwycięstwa, aby uniknąć eliminacji z fazy grupowej.

Podsumowanie:

Mecz między Wenezuelą a Meksykiem zapowiada się na wyrównane starcie, z Wenezuelą nieznacznie faworyzowaną na podstawie statystyk i formy zawodników. Powyższe porady są o niskim i średnim ryzyku, uwzględniając aktualną formę i motywację obu drużyn.