Argentyna – Kanada

Copa America

Przegląd meczu i szczegółowa analiza

Statystyki Argentyny

Argentyna jest w doskonałej formie w 2024 roku, wygrywając 13 z ostatnich 14 meczów i przegrywając tylko jeden. Ich wyniki w meczach towarzyskich były przekonujące, ponieważ pokonali Salwador 3-0, Kostarykę 3-1, Ekwador 1-0 i Gwatemalę 4-1.

Kluczowi zawodnicy i ich występy

• Lionel Messi: Grał 125 minut w dwóch meczach i strzelił 2 gole, co daje średnią 1,44 gola na mecz.
  • Lautaro Martínez: Strzelił 3 gole i zanotował 1 asystę w 231 minutach w czterech meczach.
  • Ángel Di María: Strzelił 2 gole i zanotował 2 asysty w 255 minutach w czterech meczach.
  • Cristian Romero i Enzo Fernández: Każdy z nich przyczynił się do sukcesu drużyny, strzelając po 1 golu.

Występy defensywne

• Emiliano Martínez: Grał w trzech meczach i stracił tylko jedną bramkę, z procentem meczów bez straty bramki na poziomie 33,3%.

Statystyki Kanady

Kanada pokazała mieszane występy w 2024 roku, przegrywając 0-4 z Holandią i remisując 0-0 z Francją w swoich ostatnich meczach towarzyskich.

• Jonathan David i Alphonso Davies: Obaj grali w dwóch meczach, ale nie strzelili żadnych goli.
  • Moïse Bombito i Alistair Johnston: Grali ważne role w obronie, ale drużyna straciła 4 gole w dwóch meczach.
  • Stephen Eustáquio: Grał kluczową rolę w środku pola, z 160 minutami w dwóch meczach.

• Maxime Crépeau: Zachował czyste konto przeciwko Francji w jednym meczu, podczas gdy Dayne St. Clairstracił 4 gole przeciwko Holandii.

Podsumowanie analizy ludzkiej

Analiza sugeruje, że Argentyna przystępuje do turnieju z dużą pewnością siebie, podczas gdy Kanada ma mniej doświadczenia na arenie międzynarodowej. Na podstawie wcześniejszych sukcesów i aktualnej formy Argentyny, są oni uważani za faworytów do wygrania meczu. Nowy trener Kanady, Jesse Marsch, nadal szuka najlepszej formy drużyny.

Niskiego ryzyka typy:

1. Wygrana Argentyny (Niskie ryzyko): Na podstawie formy Argentyny i umiejętności ich zawodników, oczekuje się, że wygrają mecz. Chociaż Kanada się poprawia, nie jest jeszcze na poziomie Argentyny.
  2. Gol Lionela Messiego (Niskie ryzyko): Messi jest w doskonałej formie i prawdopodobnie strzeli, zwłaszcza w tak ważnym turnieju.
  3. Kanada poniżej 1,5 gola (Niskie ryzyko): Gra ofensywna Kanady nie była dotychczas przekonująca i prawdopodobnie nie strzelą wielu goli przeciwko dobrze broniącej Argentynie.

Wniosek

Oczekuje się, że Argentyna zdominuje mecz, biorąc pod uwagę ich aktualną formę i umiejętności zawodników. Chociaż Kanada się poprawia, nie jest jeszcze wystarczająco silna, aby stanowić poważne zagrożenie dla obrońców tytułu. Pod względem zakładów, wygrana Argentyny, gol Messiego i niski liczba goli Kanady wydają się być najbezpieczniejszymi typami.