Európa-bajnokság, 2024. június 26.

Statistical Analysis:

Csapatok Teljesítménye:

1. Georgia:
    • Eddigi Eredmények: Georgia eddig 2 mérkőzésen van túl a csoportkörben, 1 döntetlennel és 1 vereséggel. Összesített gólkülönbsége -2 (2 lőtt gól és 4 kapott gól).
    • Kulcsjátékosok Teljesítménye: Georges Mikautadze két mérkőzésen 2 gólt szerzett, ami a csapat összes gólja. Khvicha Kvaratskhelia és Giorgi Kochorashvili szintén aktívan részt vesz a támadásokban, bár gólpasszt eddig csak Kochorashvili adott.
    • Védekezés és Kapus Teljesítmény: Mamardashvili 4 kapott góllal és 80%-os védési aránnyal rendelkezik. A védelemben Kashia, Dvali és Kvirkvelia nyújtanak stabil teljesítményt, de még mindig sok gólt kap a csapat.
  2. Portugália:
    • Eddigi Eredmények: Portugália eddig hibátlan a csoportkörben, 2 győzelemmel és +4-es gólkülönbséggel (5 lőtt gól és 1 kapott gól).
    • Kulcsjátékosok Teljesítménye: Bruno Fernandes és Bernardo Silva 1-1 gólt szereztek. Cristiano Ronaldo is hozzájárult egy gólpasszal.
    • Védekezés és Kapus Teljesítmény: Diogo Costa 2 mérkőzés alatt csak 1 gólt kapott, 75%-os védési aránnyal. A védelemben Rúben Dias és Pepe kimagasló teljesítményt nyújtanak.

Taktikai Elemzés:

• Georgia: Gyakran alkalmazzák a 3-5-2-es és 5-3-2-es felállást, amely stabil védekezést és gyors kontratámadásokat tesz lehetővé. A támadások középpontjában Mikautadze és Kvaratskhelia állnak, míg Kochorashvili a középpályán próbálja támogatni őket.
  • Portugália: Több felállást is használnak, mint a 3-4-3 és 4-2-3-1. A csapat fő erőssége a középpálya és a támadósor közötti összhang, ahol Fernandes és Silva irányítják a játékot, Ronaldo pedig a befejezésekért felel.

Motivációs Tényezők:

• Georgia: A csoportban eddig nem teljesítettek jól, de még van esélyük a továbbjutásra, ami extra motivációt jelent.
  • Portugália: Már biztos továbbjutó, de a csoport első helyének megszerzése a cél, amiért minden bizonnyal teljes erőbedobással fognak játszani.

Tippetek:

Alacsony Kockázat:

1. Portugália győzelem: A jelenlegi formák alapján Portugália sokkal esélyesebb a győzelemre. (Alacsony kockázat)

Közepes Kockázat:

1. Gól mindkét félidőben: Portugália támadósora erős, és várható, hogy mindkét félidőben sikerül betalálniuk. Emellett Georgia is gólkényszerben van. (Közepes kockázat)
  2. Cristiano Ronaldo gól: Ronaldo mindig nagy eséllyel lő gólt nagy tornákon, és most is motivált lehet. (Közepes kockázat)
  3. Több, mint 4,5 szöglet Portugáliának: Portugália gyakran jut el szögletekig az aktív támadójátéka révén. (Közepes kockázat)

Részletes Magyarázat:

Portugália győzelem: Tekintettel arra, hogy Portugália eddig mindkét mérkőzését megnyerte, és erős támadósorral rendelkezik, egy újabb győzelem valószínű. Georgia eddig nem tudott igazán komoly ellenállást tanúsítani a csoportkörben.

Gól mindkét félidőben: Portugália gyakran kezd erősen, és a második félidőben is fenn tudja tartani a nyomást. Ennek eredményeként mindkét félidőben esélyes, hogy gólt szereznek.

Ezek a tippek a jelenlegi statisztikai adatok és a csapatok formája alapján kerültek kiválasztásra, figyelembe véve a mérkőzés fontosságát és a csapatok motivációját.