Argentina – Kanada

Copa America

Mérkőzés előzetes és részletes elemzés

Argentina statisztikái

Argentina eddig 2024-ben kiváló formában volt, az utóbbi 14 mérkőzésükből 13-at megnyertek és csak egyet veszítettek el. Az eddigi barátságos mérkőzéseken szerzett eredményeik meggyőzőek, hiszen 3-0-ra verték El Salvadort, 3-1-re Costa Ricát, 1-0-ra Ecuadort, és 4-1-re Guatemalát.

Kulcsjátékosok és teljesítményük

• Lionel Messi: Két mérkőzésen 125 percet játszott, és 2 gólt szerzett, ami 1.44 gól/mérkőzés átlagnak felel meg.
  • Lautaro Martínez: Négy mérkőzésen 231 perc alatt 3 gólt és 1 gólpasszt jegyzett.
  • Ángel Di María: Négy mérkőzésen 255 perc alatt 2 gólt és 2 gólpasszt szerzett.
  • Cristian Romero és Enzo Fernández: Mindketten hozzájárultak 1-1 góllal a csapat sikeréhez.

Védelmi teljesítmény

• Emiliano Martínez: Három mérkőzésen védett, és mindössze egy gólt kapott, 33.3%-os kapott gól nélküli mérkőzés mutatóval.

Kanada statisztikái

Kanada vegyes teljesítményt mutatott 2024-ben, hiszen legutóbbi két barátságos mérkőzésükön 0-4-re kikaptak Hollandiától, majd 0-0-s döntetlent játszottak Franciaországgal.

• Jonathan David és Alphonso Davies: Mindketten két mérkőzésen játszottak, de gólt egyikük sem szerzett.
  • Moïse Bombito és Alistair Johnston: A védelemben fontos szerepet játszanak, de csapatuk 4 gólt kapott két mérkőzésen.
  • Stephen Eustáquio: Középpályán meghatározó szerepe van, 160 percet játszott két mérkőzésen.

• Maxime Crépeau: Egy mérkőzésen védett, és 0-0-s döntetlent ért el Franciaország ellen, míg Dayne St. ClairHollandiától 4 gólt kapott.

Az emberi elemzés összefoglalója

Az elemzés szerint Argentina nagyon magabiztosan érkezik a tornára, míg Kanada még tapasztalatlanabb a nemzetközi porondon. Argentina korábbi sikerei és jelenlegi formája alapján favoritnak számít a mérkőzésen. Kanada új edzője, Jesse Marsch, még keresi a csapat legjobb formáját.

Alacsony kockázatú tippek:

1. Argentina győzelme (Low risk): Argentina formája és játékosainak képességei alapján várhatóan megnyerik a mérkőzést. Kanada bár fejlődik, de még nem éri el Argentina szintjét.
  2. Lionel Messi gól (Low risk): Messi kiváló formában van, és valószínűleg gólt fog szerezni, különösen egy ilyen fontos tornán.
  3. Kanada kevesebb mint 1,5 gól (Low risk): Kanada eddigi támadójátéka nem volt meggyőző, és valószínűleg nem fognak sok gólt szerezni a jól védekező Argentina ellen.

Következtetés

Argentina várhatóan dominálni fogja a mérkőzést, figyelembe véve a jelenlegi formájukat és a játékosaik képességeit. Kanada bár fejlődik, de még nem elég erős ahhoz, hogy komoly veszélyt jelentsen a címvédőre. A fogadások szempontjából Argentina győzelme, Messi gólszerzése és Kanada alacsony gólszáma tűnnek a legbiztonságosabb tippeknek.