Venezuela – Meksiko

Skupna faza Copa America

Analiza za utakmicu Venezuela vs. Meksiko

Statistička analiza Venezuele:

Nastupi Venezuele u Copa América dosad su bili mješoviti. U svojoj posljednjoj utakmici pobijedili su Ekvador 2-1, ostvarivši 1.6 xG i primivši samo 0.9 xG, što ukazuje na solidnu obranu i učinkovite napade. Tim je završio utakmicu s 65% posjeda lopte, što ukazuje na dominantnu prisutnost.

Nastupi igrača:

• Salomón Rondón: Iako je dosad zabilježio samo jednu asistenciju, njegova uloga u napadima je ključna. S 4.34 udarca i 1.08 udaraca na gol po 90 minuta, aktivno je uključen u napad.
  • Darwin Machís: Jedan gol i jedna asistencija, sa 6 udaraca po 90 minuta, pokazuju da je prijetnja za gol.
  • Jhonder Cádiz: S jednim golom i 2 udarca po 90 minuta, također je potencijalna prijetnja.

Na obrambenoj liniji:

• Yordan Osorio i Nahuel Ferraresi bili su solidni. Osorio ima preciznost dodavanja od 91.7%, dok Ferraresi ima 90.3%, što pomaže u distribuciji lopte i obrani.

Statistička analiza Meksika:

Nastupi Meksika bili su mješoviti. Izgubili su svoje prve utakmice protiv Urugvaja i Brazila, ali su uspjeli pobijediti Jamajku 1-0 u svojoj prvoj utakmici u Copa América. U toj utakmici ostvarili su 1.0 xG i primili samo 0.5 xG, što ukazuje na čvrstu, ali uspješnu obranu.

• Gerardo Arteaga: Kao branič, postigao je gol i pridonio napadima s preciznošću dodavanja od 93.2%.
  • Julián Quiñones: Jedan gol i 4 udarca po 90 minuta čine ga ključnim igračem u napadima.
  • Luis Romo: Jedna asistencija i 2.95 udaraca po 90 minuta, aktivno uključen kao ofenzivni vezni igrač.

U obrani:

• Johan Vásquez i César Montes: Oba pružaju stabilne obrambene nastupe s visokom preciznošću dodavanja i nekoliko uspješnih obrambenih akcija.

Analiza rizika i savjeti:

Savjeti s niskim rizikom:

1. Venezuela će osvojiti više od 3.5 kornera – S 65% posjeda lopte u prethodnim utakmicama, česti napadi Venezuele mogu dovesti do kornera.
    • Razina rizika: Niska
  2. Više od 3.5 žutih kartona u utakmici – Obrana Meksika može biti pod velikim pritiskom od Rondóna i Machísa, povećavajući vjerojatnost žutih kartona.

Savjeti sa srednjim rizikom:

1. Salomón Rondón će postići gol ili asistirati – Na temelju Rondónovih napadačkih statistika, postoji velika vjerojatnost da će izravno pridonijeti golu.
    • Razina rizika: Srednja

Motivacija oba tima:

Na temelju analize, pobjeda je ključna za oba tima kako bi napredovali. Prethodna pobjeda Venezuele daje im zamah, dok Meksiko treba pobjedu kako bi izbjegao ispadanje iz skupne faze.

Sažetak:

Utakmica između Venezuele i Meksika obećava izjednačeni dvoboj, pri čemu Venezuela izgleda nešto povoljnije na temelju statistike i forme igrača. Navedeni savjeti su niskog i srednjeg rizika, s obzirom na trenutnu formu i motivaciju oba tima.