Ουρουγουάη – Βολιβία

Φάση Ομίλων Copa America

Λεπτομερής Ανάλυση

Βασισμένος σε στατιστικά δεδομένα και ανάλυση ειδικών, παρέχω μια λεπτομερή επισκόπηση του αγώνα Ουρουγουάη-Βολιβία για την Copa América. Συνδυάζοντας τα δεδομένα και την ανάλυση, μπορούμε να αποκτήσουμε βαθύτερες γνώσεις για τα αναμενόμενα γεγονότα, τις αποδόσεις των ομάδων και τις πιθανές ευκαιρίες στοιχηματισμού.

Στατιστικά Ουρουγουάης

Η απόδοση της Ουρουγουάης μέχρι τώρα είναι αξιοσημείωτη. Τα στατιστικά δείχνουν ότι εξασφάλισαν μια νίκη με 3-1 εναντίον του Παναμά στον πρώτο αγώνα. Η τιμή xG (αναμενόμενα γκολ) τους ήταν 1,5, η οποία είναι χαμηλότερη από τα πραγματικά γκολ (3) αλλά δείχνει σημαντική επιθετική απόδοση. Η τιμή xGA (αναμενόμενα γκολ κατά) τους ήταν 0,6, υποδηλώνοντας ισχυρή αμυντική απόδοση.

Βασικοί Παίκτες:

• Darwin Núñez: Σκόραρε 1 γκολ από 5 σουτ, με τιμή xG 0,9, δείχνοντας αποτελεσματική μετατροπή των ευκαιριών.
  • Federico Valverde: Έχει ακρίβεια πάσας 82,4%, έκανε 4 σουτ αλλά δεν σκόραρε. Η παρουσία του στη μεσαία γραμμή παρέχει σταθερότητα και δημιουργικότητα.

Στατιστικά Βολιβίας

Η Βολιβία υπέστη ήττα με 2-0 εναντίον των ΗΠΑ στον πρώτο της αγώνα. Η τιμή xG τους ήταν μόνο 0,2, δείχνοντας ότι δημιούργησαν λίγες ευκαιρίες. Η τιμή xGA τους ήταν 2,5, αντικατοπτρίζοντας κακή αμυντική απόδοση.

• Gabriel Villamíl: Υψηλή ακρίβεια πάσας (92,3%) αλλά χαμηλή επιθετική απόδοση.
  • Guillermo Vizcarra: Ποσοστό απόκρουσης 75%, αλλά αντιμετώπισε πολλά σουτ λόγω αμυντικών αδυναμιών.

Απόδοση και Φόρμα Ομάδων

Η Ουρουγουάη δείχνει μια βελτιούμενη τάση, έχοντας κερδίσει τους τελευταίους δύο αγώνες της με συνολική διαφορά τερμάτων 7-1. Αυτό υποδηλώνει τη δύναμη της επίθεσής τους και τη σταθερότητα της άμυνάς τους. Η Βολιβία, από την άλλη πλευρά, έχει υποστεί συνεχείς ήττες και έχει κερδίσει μόνο έναν από τους τελευταίους 31 αγώνες της Copa América.

Συμβουλές Στοιχηματισμού και Κίνδυνοι

Χαμηλού Κινδύνου Συμβουλές:

1. Νίκη Ουρουγουάης (Αγορά 1X2): Βασισμένοι σε στατιστικά και φόρμα, η Ουρουγουάη είναι ισχυρό φαβορί, και οι ειδικοί συμφωνούν. Χαμηλού κινδύνου.
  2. Γκολ του Darwin Núñez: Δεδομένης της φόρμας και της αποδοτικότητας του Núñez, είναι πιθανό να σκοράρει. Χαμηλού κινδύνου.

Μέσου Κινδύνου Συμβουλές:

1. Η Ουρουγουάη προηγείται στο ημίχρονο: Ιστορικά στατιστικά δείχνουν ότι αν η Ουρουγουάη προηγείται στο ημίχρονο, είναι πιθανό να κερδίσει τον αγώνα. Μέσου κινδύνου.
  2. Πάνω από 2,5 γκολ στον αγώνα (Πάνω από 1,5 γκολ είναι χαμηλού κινδύνου): Δεδομένης της ισχυρής επιθετικής απόδοσης της Ουρουγουάης, είναι πιθανό να σημειωθούν τρία ή περισσότερα γκολ στον αγώνα. Μέσου κινδύνου.

Περίληψη και Τάσεις

Βασισμένοι στην ισχυρή επιθετική και αμυντική απόδοση της Ουρουγουάης, τη σειρά νικών τους και την κακή φόρμα της Βολιβίας, είναι πιθανό ότι η Ουρουγουάη θα κυριαρχήσει στον αγώνα. Οι χαμηλού κινδύνου συμβουλές στοιχηματισμού περιλαμβάνουν μια νίκη για την Ουρουγουάη, ένα γκολ από τον Darwin Núñez και λίγες ευκαιρίες σκοραρίσματος για τη Βολιβία. Οι μέσου κινδύνου συμβουλές μπορεί να είναι ότι η Ουρουγουάη προηγείται στο ημίχρονο, σημειώνονται πάνω από 2,5 γκολ και η Βολιβία παίρνει κίτρινη κάρτα στο πρώτο ημίχρονο. Αυτές οι συμβουλές βασίζονται σε συνδυασμό στατιστικών δεδομένων και ανάλυσης ειδικών, λαμβάνοντας υπόψη τη φόρμα, την απόδοση και τα κίνητρα των ομάδων.